Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

Aktuality

Další dva nové stroje JCB

30.04.2024

Zástupci pobočky PEKASS Příbram se sídlem v Dlouhé Lhotě předali nedávno dva stroje ze stáje JCB určené do náročných zemědělských provozů. 

Prvním strojem je teleskopický manipulátor JCB 538-60 AGRI SUPER. Zákazník pan Benc bude tohoto výkonného pomocníka využívat při svém zemědělském podnikání v západních Čechách a na Šumavě. Manipulátor má 130 koní a osvědčenou Powershiftovou převodovku. Z výbavy jmenujme například systém SRS (odpružení ramene), klimatizaci a pneumaticky odpruženou sedačku, tedy vše, co se stará o komfort a efektivní práci při všech činnostech na farmě. Přání zákazníka mít automatický zadní etážový závěs, bylo splněno spolu se zadní elektrikou a hydraulikou. 

Druhý předaný zástupce již zmiňované světoznámé značky byl o něco menší stroj. Jednalo se o unikátní smykem řízený nakladač JCB Robot. Společnost ZD Bělčice zakoupila největší model tohoto stroje, konkrétně šlo o model Robot 270. Stroj pohání 4válcový motor JCB DieselMax o výkonu 74 koní. Tzv. "smykáč" je unikátní hlavně svým přístupem do kabiny. Řidič do něj nastupuje do plnohodnotné kabiny z boku, nikoliv přes přední část stroje (přes lopatu), jak tomu bývá u některých konkurenčních strojů tohoto typu. Navíc se JCB Robot 270 může pyšnit velmi výkonnou hydraulikou, systémem odpružení ramene SRS, reverzem ventilátoru chladiče a mnoha dalšími doplňkovými prvky výbavy. Stroj bude pracovat v živočišné výrobě, což klade velmi vysoké nároky na jeho provoz, kvalitu a spolehlivost. Jelikož nový Robot nahrazuje starý smykem řízený nakladač rovněž od JCB, tak věříme, že i tento nový a silnější model se ve službách našeho zákazníka osvědčí.

 

Odkazy: JCB, JCB-AGRO.cz

 

Ing. Michal Anton
produktový manažer JCB